Ile stosować pyłek pszczeli?

Pyłek w ilościach zalecany przez specjalistów nie jest rozwiązaniem tanim, ponieważ kilogram wystarczy tylko na około miesiąc suplementacji. Jest kilka kuracji stosowania pyłku. Minimalnie kuracja trwa 30 dni, optymalnie 60 dnia a maksymalnie 90. Po takim czasie trzeba mieć trzy miesiące przerwy i potem będzie można powtórzyć kurację. Jeśli pyłek przyjmuje się w małych dawkach do 15 gram wtedy można stosować go codziennie bez robienia owych przerw.

Dawkowanie będzie uzależnione od stanu zdrowia danej osoby. Inne dawki przyjmuje osoba z przeziębieniem, inne taka z nowotworem czy zatruciem toksynami. Przed rozpoczęciem suplementacji trzeba wykonać badanie krwi i potem kontrolować wyniki, by ewentualnie zwiększać bądź zmniejszać dawki pyłku.

Kuracje pyłkiem trzeba przeprowadzić przynajmniej przez miesiąc przyjmując go na czczo w dawkach przez pierwsze 7 dni 15 gram dziennie. Od drugiego do trzeciego tygodnia 30 gram i czwarty tydzień 10 gram.

Dzieci do 10 roku życia powinny przyjmować 5-10 gram, a dzieci od 10 do 15 roku życia dawki do 15 gramów. Produkt jest niestandaryzowany, dlatego szacuje się, że dawka 60 gram pyłku dziennie dostarczy nam pełną dawkę witamin. Niektórzy zalecają mieszanie pyłku z miodem, jogurtem czy dżemem. Będzie to miało sens jeśli spożywać się będzie dużą ilość pyłku w jednej dawce.

Witalność z pyłkiem pszczelim

Drugi sposób przyjmowania to cyklicznie do 1,5 miesiąca kilka razy w roku. Szczególnie sprawdzi się na początku wiosny i jesieni. Rozsądnie będzie robić sobie co jakiś czas przerwę tygodniową, by organizm mógł wykorzystywać to co zmagazynował. Pyłek przetarty najlepiej przyjąć doustnie, trzymając go w ustach aż będzie się mieszał ze śliną i połykać popijając wodą. Taki sposób będzie najskuteczniejszy, daje nam największą wartość, enzymy zawarte w naszej ślinie sprawią, że pyłek będzie uaktywniony i tak dotrze do naszych jelit. Osoby, które mają wrażliwy żołądek dobrze będzie tolerować pyłek rozpuszczony w mleku.

Przeciwwskazania:

Oczywiście nie można przyjmować pyłku w przypadku uczulenia na produkty pszczele. Praktyka pokazuje, że uczulenia występują rzadko, gdy chodzi o owadopylne rośliny. Raczej będą to uczulenia na wiatropylne. Mogą się jednak zdarzyć i jeśli taka sytuacja ma miejsce to trzeba unikać pszczelich produktów, dlatego zacząć warto od malutkiej dawki, by sprawdzić jak nasz organizm na taki składnik zareaguje.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja mocpierzgi.pl