Czy Love Beauty & Planet (Unilever) jest produktem wolnym od okrucieństwa i wegańskim?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy Love Beauty and Planet jest cruelty-free?

Obecnie nie jest jasne, czy Love Beauty and Planet jest naprawdę wolna od okrucieństwa. Love Beauty and Planet jest własnością Unilever, korporacji, która nadal testuje na zwierzętach. Love Beauty and Planet twierdzi jednak, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach i są w 100% wegańskie, ale nie podano żadnych dalszych informacji.

Nie podano wystarczających informacji, aby ustalić, czy Love Beauty and Planet testuje na zwierzętach, czy nie.

Polityka Love Beauty and Planet dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Love Beauty and Planet nie ma praktycznie żadnych informacji na temat polityki testowania na zwierzętach, z wyjątkiem tego rozczarowującego opisu:

"Nasze produkty są wegańskie i nigdy nie testujemy ich na zwierzętach". (Źródło: Love Beauty and Planet)

za pośrednictwem Love Beauty and Planet

Wysłałem e-mail do firmy, aby zapytać o szczegóły dotyczące ich polityki testowania na zwierzętach i otrzymałem następującą odpowiedź:

Love Beauty and Planet dziedziczy tę samą politykę testowania na zwierzętach, co ich firma macierzysta, Unilever.

Unilever jest znany jako korporacja, która nadal testuje na zwierzętach, a część ich oświadczenia o testach na zwierzętach, która sugeruje, że testują na zwierzętach, brzmi następująco: "Tam, gdzie niektóre testy są wymagane przez prawo lub obecnie nieuniknione, staramy się zminimalizować liczbę wykorzystywanych zwierząt".

Na powyższym zrzucie ekranu widać również, że kiedy wysłałem wiadomość e-mail do Love Beauty and Planet, otrzymałem politykę firmy Unilever dotyczącą testów na zwierzętach z małym fragmentem w środku twierdzącym, że "produkty Love, Beauty and Planet nigdy nie są testowane na zwierzętach, a składniki są w 100% wegańskie". Kiedy poprosiłem o więcej informacji na temat polityki testowania produktów Love Beauty and Planet na zwierzętach, nigdy nie otrzymałem odpowiedzi.

Nie czuję się pewnie ani komfortowo, twierdząc, że Love Beauty and Planet jest wolna od okrucieństwa, ponieważ chociaż żaden z ich produktów nie jest testowany na zwierzętach, nie byli oni w stanie skomentować ani wyjaśnić, czy ich składniki są testowane na zwierzętach.

Sugeruje się również, że wszystkie produkty Love Beauty and Planet nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, jednak marki mogą produkować i sprzedawać produkty wegańskie, ale nie wolne od okrucieństwa.

Ostatecznie Love Beauty and Planet nie dostarczyło mi wystarczających informacji na temat ich składników i dostawców składników, dlatego nie jestem w stanie określić, czy uznałbym ich za markę wolną od okrucieństwa, czy nie. Publikuję moją korespondencję z nimi, abyś mógł sam zdecydować o ich statusie cruelty-free.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Love Beauty and Planet

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa alternatyw podobnych do Love Beauty and Planet:

  • Derma E
  • Andalou Naturals
  • Acure Organics
  • Hempz
  • Pacifica
JavaScript jest obecnie wyłączony w tej przeglądarce. Włącz ją ponownie, aby wyświetlić tę zawartość.

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja mocpierzgi.pl