Czy Pat McGrath jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wielu wolnych od okrucieństwa konsumentów zastanawia się, czy Pat McGrath Labs testuje na zwierzętach lub czy ta popularna luksusowa marka kosmetyczna jest wolna od okrucieństwa w 2022 roku, więc pomyślałem, że powinienem napisać post, w którym podzielę się tym, co wiemy o tej marce do tej pory.

W 2017 r. polityka Pat McGrath dotycząca testów na zwierzętach stanowiła, że nie testują oni na zwierzętach, chyba że jest to wymagane przez prawo . Dlatego też Pat McGrath był wcześniej wymieniony na naszej liście "Marek, których należy unikać". Jednak około 2018 roku Pat McGrath usunął zastrzeżenie "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo" ze swojej polityki i nigdy nie odniósł się do powodów tej zmiany.

To sprawiło, że wielu wolnych od okrucieństwa konsumentów zastanawiało się, co zmieniło się w ich polityce? I czy to oznacza, że Pat McGrath jest teraz wolny od okrucieństwa?

Niestety, nadal nie znamy powodów zmian w polityce Pat McGrath dotyczącej testów na zwierzętach i chociaż firma była w stanie dostarczyć nam dodatkowych informacji na temat swojej polityki w odpowiedzi e-mailowej, to wciąż nie wystarczyło nam to do ustalenia, czy Pat McGrath jest wolna od okrucieństwa, czy nie w 2022 roku.


Czy Pat McGrath jest wolny od okrucieństwa?

Obecnie nie mamy wystarczających informacji, aby zadeklarować, że produkty Pat McGrath Labs są wolne od okrucieństwa, dlatego Pat McGrath znajduje się na naszej liście "Niejasne zasady".

Obecnie na stronie internetowej Pat McGrath Labs znajduje się informacja, że firma nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, jednak nie jest to wystarczająca informacja, aby wiedzieć, czy jakiekolwiek testy na zwierzętach miały miejsce podczas opracowywania i wytwarzania produktu.

Poniżej znajduje się porównanie dwóch zrzutów ekranu ze strony internetowej Pat McGrath w 2017 i 2020 roku. Jak widać, z ich polityki usunięto "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo".

Oświadczenia Pat McGrath o braku okrucieństwa

Skontaktowałem się z firmą w celu uzyskania wyjaśnień na temat jej aktualnej polityki testowania na zwierzętach i zostałem poinformowany, że Pat McGrath nie testuje żadnych swoich produktów ani składników na zwierzętach i że nie prosi ani nie zatrudnia innych osób do testowania w ich imieniu, a także że obecnie nie sprzedaje żadnego ze swoich produktów w fizycznym sklepie detalicznym w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach zgodnie z prawem.

Kiedy jednak zapytałem, czy ich dostawcy surowców testują je na zwierzętach, stwierdzili, że "nie mogą tego obecnie potwierdzić".

Ponieważ Pat McGrath nie był w stanie udzielić dalszych wyjaśnień na temat tego, czy ich dostawcy surowców testują na zwierzętach, nie mamy wystarczających informacji, aby uznać markę za wolną od okrucieństwa.

Pat McGrath znajduje się na naszej liście marek o niejasnych zasadach.

Czy Pat McGrath jest wegański?

Pat McGrath Labs nie twierdzi obecnie, że którykolwiek z jej produktów jest wegański.

Polecamy wegańskie i wolne od okrucieństwa alternatywy dla Pat McGrath Labs:

  • COVER FX - 100% Vegan
  • KVD Vegan Beauty - 100% wegańskie
  • Bite Beauty - 100% wegańskie
  • Milk Makeup - 100% wegańskie
  • Aether Beauty - 100% wegańskie

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl