Czy O'Keeffe's jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty cruelty-free O'Keeffe's w Target, Walmart i na Amazon.

O'Keeffe's jest Cruelty-Free

O'Keeffe's potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy O'Keeffe's za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej O'Keeffe o jej polityce testowania na zwierzętach:

Ponadto, dotarłem do O'Keefe's, aby poprosić o więcej informacji na temat ich polityki testowania zwierząt i powiedzieli mi:

"Dziękujemy za kontakt z The O'Keeffe's Company.

O'Keeffe's nie przeprowadza żadnego rodzaju testów na zwierzętach ani nie zlecamy innym testów w naszym imieniu. Firma O'Keeffe's dąży do doskonałości i uczciwości we wszystkim, co robimy, co obejmuje dostarczanie bezpiecznych i skutecznych produktów naszym konsumentom. Jesteśmy na bieżąco z rozwojem alternatywnych rozwiązań dla testów na zwierzętach, ponieważ wierzymy, że eliminacja testów na zwierzętach jest słusznym rozwiązaniem."

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma O'Keeffe's potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Produkty O'Keeffe's nie są sprzedawane w Chinach ani w żadnych innych krajach, które wymagają testów na zwierzętach przez prawo".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

O'Keeffe's nie jest w 100% wegańskie

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku O'Keeffe's, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mogą mieć niektóre produkty, które są odpowiednie dla wegan.

Jak dowiedzieć się, które z produktów O'Keeffe's są wegańskie?

O'Keefe nie reklamuje specjalnie swoich produktów jako "Vegan" lub "Vegan-Friendly", ale firma stwierdza na swojej stronie FAQ "Produkty Working Hands i Healthy Feet nie zawierają: Żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, soi ani lanoliny." (Zobacz poniżej, aby zobaczyć zrzut ekranu).

Należy jednak zauważyć, że zauważyłam wosk pszczeli i inne podejrzane składniki z produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego w niektórych ich produktach Working Hands and Healthy Feet. Radzę sprawdzić składniki i zapytać bezpośrednio O'Keeffe czy te składniki pochodzą ze źródeł zwierzęcych czy nie.

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status O'Keeffe jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl