Czy La Roche-Posay (L'Oreal) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy La Roche-Posay jest wolny od okrucieństwa?

☠️ La Roche-Posay NIE jest wolny od okrucieństwa w 2023 roku. La Roche-Posay zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Polityka La Roche-Posay dotycząca testów na zwierzętach

Zadając pytanie, czy La Roche-Posay testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców La Roche-Posay nie testuje na zwierzętach. Nie prowadzimy również sprzedaży w żadnym kraju ani w warunkach, które mogą wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach zgodnie z prawem.

Aby ocenić, czy marka jest wolna od okrucieństwa, zawsze zaczynam od oficjalnej polityki firmy dotyczącej testów na zwierzętach na jej stronie internetowej.

Na stronie La Roche-Posay twierdzą, że nie testują na zwierzętach, ale robią wyjątek, jeśli wymagają tego organy regulacyjne. Podają również link do swojej firmy macierzystej, L'Oreal, polityki testowania na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej La Roche-Posay:

Zasady stwierdzające, "o ile nie jest to wymagane przez prawo", zazwyczaj sugerują, że firma dystrybuuje swoje produkty w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach, takich jak Chiny.

Czy La Roche-Posay jest sprzedawany w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty La Roche-Posay są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu chińskiej strony internetowej La Roche-Posay:

Ale czy Chiny nie przeprowadzają już testów na zwierzętach?

Dzięki ostatnim zmianom w chińskim prawie dotyczącym testów na zwierzętach, firmy kosmetyczne mogą teraz eksportować i sprzedawać niektóre kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli spełnią najpierw WSZYSTKIE poniższe warunki wstępne.

 • mogą sprzedawać TYLKO kosmetyki "ogólne" (takie jak kosmetyki do makijażu, pielęgnacji skóry, pielęgnacji włosów, lakiery do paznokci i perfumy)
 • NIE wolno sprzedawać żadnych "specjalnych" kosmetyków, takich jak filtry przeciwsłoneczne, farby do włosów, produkty do trwałej ondulacji lub inne kosmetyki, w których deklaruje się nową skuteczność
 • NIE wolno sprzedawać produktów przeznaczonych dla niemowląt lub dzieci
 • NIE wolno sprzedawać produktów zawierających "nowy składnik kosmetyczny".
 • A jeśli wymagane są badania po wprowadzeniu produktu na rynek, firma musi posiadać politykę, zgodnie z którą raczej WYCOFUJE swoje produkty niż pozwala na testowanie ich na zwierzętach.

Ponadto, aby uniknąć testów na zwierzętach w Chinach, produkty muszą spełniać JEDEN z poniższych warunków:

 • wyprodukowane w Chinach, lub montaż końcowy jest w Chinach
 • jeśli zostały wyprodukowane poza Chinami, a następnie wyeksportowane do Chin, firmy muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty i dokumenty bezpieczeństwa produktu

Jednak nigdzie nie jest powiedziane, że La Roche-Posay podjął jakiekolwiek kroki w celu spełnienia powyższych warunków wstępnych, aby uniknąć testów na zwierzętach podczas sprzedaży w Chinach.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak La Roche-Posay) jest nadal prawnie zobowiązana do testowania na zwierzętach w 2023 roku.

Ponieważ La Roche-Posay zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2023 roku.

Chociaż La Roche-Posay może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwala władzom chińskim na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy La Roche-Posay za produkt wolny od okrucieństwa według naszych standardów.

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej aktualizować obecne marki. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się dla Ciebie pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

Polityka cruelty-free

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach w warunkach, w których mogą być wymagane testy na zwierzętach. Niestety, La Roche-Posay odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Nasza pełna lista kontrolna cruelty-free znajduje się poniżej. Ponieważ La Roche-Posay nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy La Roche-Posay posiada certyfikat "cruelty-free"?

La Roche-Posay nie jest objęty żadnym z certyfikatów, takich jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ La Roche-Posay nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie potwierdza ani nie kontroluje zobowiązań i oświadczeń La Roche-Posay w zakresie ochrony środowiska.

Czy La Roche-Posay jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Właścicielem La Roche-Posay jest L'Oreal, firma macierzysta, która w 2023 r. nadal będzie przeprowadzać testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku La Roche-Posay NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, L'Oreal.

Czy La Roche-Posay testuje na zwierzętach?

Podsumowując, La Roche-Posay zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, na przykład podczas sprzedaży w Chinach. Dlatego NIE uznajemy La Roche-Posay za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie La Roche-Posay znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy La Roche-Posay jest wegański?

La Roche-Posay nie jest wegański. La Roche-Posay nie twierdzi, że oferuje opcje przyjazne dla wegan, ani nie wprowadza ich na rynek. A ponieważ La Roche-Posay w pewnym stopniu angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy żadnych produktów La Roche-Posay za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla La Roche-Posay

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

 • COOLA - niektóre opcje wegańskie
 • Andalou Naturals - w większości wegańskie, sprawdź etykiety.
 • OSEA - 100% Vegan
 • Paula's Choice - niektóre opcje wegańskie
 • Juice Beauty - kilka wegańskich opcji

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl