Czy Demes jest wegański i wolny od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Demes jest wolny od okrucieństwa

Demes potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Demes jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Demes:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Demes potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Dzięki współpracy z Humane Society International poszliśmy o krok dalej i zobowiązaliśmy się nie zezwalać na sprzedaż naszych produktów w krajach takich jak Chiny, które wymagają dodatkowych nowych testów na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Demes jest w 100% wegański

Firma Demes potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

"Wszystkie nasze produkty są odpowiednie dla wegan".

Wegańska polityka

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Zazwyczaj oznacza ona jednak brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Demes?

Kiedy zapytałem Demes, gdzie wytwarzane są ich produkty, odpowiedzieli mi:

"Nasze produkty są wytwarzane ręcznie w Ottawie, Ontario, Kanada".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Demes, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja mocpierzgi.pl