Czy pielęgnacja skóry Dr. Brandt jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy produkty Dr. Brandt są wolne od okrucieństwa?

Firma Dr. Brandt NIE jest wolna od okrucieństwa. Dr. Brandt Skincare płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Ponadto Dr. Brandt sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Polityka firmy Dr. Brandt dotycząca testów na zwierzętach

Dr. Brandt Skincare twierdzi, że jest "organizacją wolną od okrucieństwa", ale jest to bardzo mylące, ponieważ marka nie jest wolna od okrucieństwa.

Na swojej stronie internetowej firma informuje, że nie przeprowadza testów na zwierzętach. Jednak niektóre kraje wymagają testów na zwierzętach zgodnie z prawem i w takich przypadkach rządy przeprowadzają własne testy produktów Dr. Brandt na zwierzętach.

Krajem, o którym tutaj mowa, są Chiny. W szczególności Chiny kontynentalne.

Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być najpierw przetestowana na zwierzętach.

Czy Dr. Brandt jest sprzedawany w Chinach?

Korzystając z funkcji lokalizatora sklepów internetowych Dr. Brandt Skincare, udało mi się znaleźć wiele sklepów w całych Chinach sprzedających ich produkty. To dodatkowo potwierdza, że Dr. Brandt sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych.

Ze względu na decyzję Dr. Brandt o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za wolną od okrucieństwa w 2022 roku.

Dr. Brandt twierdzi, że "rządy krajowe przeprowadzają własne testy naszych produktów - sami nie testujemy i nigdy nie będziemy testować na zwierzętach". Chociaż Dr. Brandt Skincare może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Dr. Brandt odmawia zrobienia tego samego i zdecydował się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Dr. Brandt Skincare NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, firma Dr. Brandt Skincare musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam Dr. Brandt za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Dr. Brandt Skincare znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Dr. Brandt:

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa alternatyw podobnych do Dr. Brandt:

  • StriVectin - kilka opcji wegańskich
  • Perricone MD - niektóre opcje wegańskie
  • Sunday Riley - niektóre opcje wegańskie
  • Dr. Dennis Gross - niektóre opcje wegańskie
  • Paula's Choice - niektóre opcje wegańskie

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl