Czy Redken (L'Oreal) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Redken NIE jest Cruelty-Free!

Redken zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto, Redken jest własnością L'Oreal, korporacji macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Redken dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie FAQ firmy Redken, firma stwierdza, że jej spółka macierzysta, L'Oreal nie testuje na zwierzętach, chyba że wymagają tego przepisy prawa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający to, co obecnie znajduje się na stronie internetowej firmy Redken:

Na podstawie ich oświadczenia, wiemy teraz, że L'Oreal jest właścicielem Redken. I Redken ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak L'Oreal, gdzie zarówno Redken, jak i L'Oreal twierdzą, że robią wyjątek, aby pozwolić na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli organy regulacyjne tego wymagają.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, to odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. W związku z tym, prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, Redken i L'Oreal twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów, Redken NIE jest wolny od okrucieństwa.

Czy Redken jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Redken zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli wymaga tego prawo. Dlatego też NIE uznajemy Redkena za markę cruelty-free.

Obecnie Redken znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Redken zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Redken posiada certyfikat Cruelty-Free?

Redken nie posiada żadnego certyfikatu, który potwierdzałby brak okrucieństwa, np. certyfikatu Leaping Bunny lub PETA.

Ponieważ Redken nie jest certyfikowany jako cruelty-free przez strony trzecie, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Redkena w zakresie cruelty-free.

Czy Redken jest własnością firmy macierzystej, która nie stosuje zasad wolnego od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem firmy Redken jest L'Oreal, firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie marek wolnych od okrucieństwa, których właścicielami są firmy macierzyste przeprowadzające testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do przejścia na produkty wolne od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku, Redken NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, L'Oreal.

Czy Redken jest wegański?

Redken nie twierdzi, że oferuje przyjazne dla wegan produkty. A ponieważ Redken angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Redken było wegańskie.

Aby produkty mogły zostać uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Redken

Chcesz zmienić produkty do włosów na wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • Aveda *własność Estee Lauder
  • AG Hair
  • IGK
  • Briogeo *własność Wella
  • Living Proof *własność Unilever
  • Pureology *własność L'Oreal
  • Drybar
  • OUAI *własność P&G
  • Curlsmith

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja mocpierzgi.pl