Czy NUXE jest wegańskie i wolne od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy kosmetyki NUXE są wolne od okrucieństwa?

Firma NUXE NIE jest wolna od okrucieństwa. NUXE płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. NUXE sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Oświadczenie NUXE dotyczące testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej firma NUXE twierdzi, że "NUXE nie testuje na zwierzętach ani swoich produktów, ani składników zawartych w produktach, przestrzegając tym samym rozporządzenia europejskiego".

Jednak na chińskiej stronie internetowej NUXE (cn.nuxe.com) czytamy,

"Laboratoire NUXE nie testuje ani swoich produktów, ani ich składników na zwierzętach, przestrzegając w ten sposób przepisów europejskich. Gotowe produkty są oceniane przez niezależne laboratoria testowe, za pomocą alternatywnych metod i/lub badań klinicznych na ochotnikach. W Chinach władze wymagają, aby produkty były udostępniane do testów w zatwierdzonych przez państwo laboratoriach, zgodnie z lokalnymi przepisami bezpieczeństwa".

Źródło: NUXE ChinaPolityki

określające chińskie wymagania dotyczące testów na zwierzętach zazwyczaj oznaczają, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych

.

Aby wyjaśnić, większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych jest prawnie wymagana do testowania na zwierzętach.

Później odkryłem i potwierdziłem, że Nuxe rzeczywiście sprzedaje swoje produkty w Chinach. W związku z tym firma musi najpierw zgłosić i zarejestrować swoje produkty do testów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z chińskiej strony internetowej Nuxe:

Źródło: NUXE China

Czy NUXE jest sprzedawany w Chinach?

Korzystając z funkcji lokalizatora sklepów NUXE na ich stronie internetowej, znalazłem dowody na to, że kilka sklepów w Chinach kontynentalnych oferuje produkty NUXE.

Ze względu na decyzję Nuxe o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż Nuxe może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Nuxe odmawia zrobienia tego samego i zdecydowała się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Nuxe NIE jest cruelty-free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Nuxe musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Nuxe za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Nuxe znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Nuxe jest wegański?

Ponieważ nie uważamy marki Nuxe za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Nuxe za wegańskie.

Alternatywy Nuxe Cruelty-Free:

Jeśli szukasz podobnych produktów do Nuxe, ale od marek, które nie testują na zwierzętach, zalecamy wypróbowanie niektórych z tych marek wolnych od okrucieństwa:

  • Dr. Hauschka - kilka opcji wegańskich
  • Juice Beauty - kilka opcji wegańskich
  • skyn ICELAND - w 100% wegańskie
  • Weleda - niektóre opcje wegańskie
  • The Body Shop - niektóre opcje wegańskie

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl