Czy ELEMIS (L'Occitane) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

ELEMIS NIE jest Cruelty-Free!

ELEMIS zezwala na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach.

Ponadto, ELEMIS jest własnością L'Occitane, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka ELEMIS dotycząca testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej ELEMIS twierdzi, że nie testuje swoich produktów, składników ani surowców na zwierzętach. Jednak "w Chinach, gdzie ELEMIS jest sprzedawany, wszystkie importowane produkty kosmetyczne muszą być poddane obowiązkowym testom...".

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie internetowej ELEMIS:

W oświadczeniu ELEMIS o testach na zwierzętach firma stwierdza, że ich produkty są rzeczywiście sprzedawane w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo.

W związku z tym ELEMIS NIE jest wolny od okrucieństwa, ponieważ zdecydował się sprzedawać swoje produkty w Chinach i dlatego musi poddać swoje produkty testom na zwierzętach przez chińskich urzędników.

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nie jest jasne, czy ELEMIS wybrał tę drogę. W swojej polityce dotyczącej testów na zwierzętach, ELEMIS podaje nowe chińskie przepisy dotyczące testów na zwierzętach, ale nie wyjaśnia, że ELEMIS sprzedaje tylko "zwykłe kosmetyki" lub że firma sprzedaje tylko lokalnie produkowane kosmetyki w Chinach.

Dodatkowo nie jest całkowicie wykluczona możliwość przeprowadzenia pozarynkowych testów na zwierzętach i mogą one być przeprowadzane na niektórych kosmetykach sprzedawanych w fizycznych sklepach w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak ELEMIS) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ ELEMIS zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż ELEMIS może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy ELEMIS za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, ELEMIS odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ ELEMIS nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy ELEMIS posiada certyfikat Cruelty-Free?

ELEMIS nie posiada certyfikatu "cruelty-free" wydanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ ELEMIS nie jest certyfikowany jako cruelty-free przez osoby trzecie, nikt nie sprawdza ani nie uzasadnia zobowiązań i twierdzeń ELEMIS w zakresie cruelty-free.

Czy ELEMIS jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem ELEMIS jest L'Occitane, firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku ELEMIS NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, L'Occitane.

Czy ELEMIS jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, ELEMIS musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też NIE uważamy ELEMIS za markę cruelty-free.

Obecnie ELEMIS znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy ELEMIS jest wegański?

ELEMIS twierdzi, że oferuje pewne "wegańskie" opcje, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ ELEMIS angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez ELEMIS jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Bezkruche i wegańskie alternatywy dla ELEMIS

Polecam wypróbowanie następujących, wolnych od okrucieństwa i przyjaznych dla wegan marek pielęgnacyjnych, będących alternatywą dla ELEMIS:

  • Juice Beauty - opcje wegańskie
  • Drunk Elephant (należący do Shiseido) - opcje wegańskie
  • Murad (należący do Unilever) - opcje wegańskie
  • Sunday Riley - opcje wegańskie
  • Dermalogica (wł. Unilever) - opcje wegańskie

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl