Czy Garnier (L'Oreal) jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Aktualizacja 2021! Tak się cieszę, że mogę ogłosić, że Garnier otrzymał certyfikat Skaczącego Królika!

W zeszłym roku opublikowałam moją analizę polityki Garniera w zakresie testów na zwierzętach i potwierdzono, że Garnier nie prowadzi już sprzedaży w Chinach. Nie udało mi się jednak uzyskać od Garniera jasnej odpowiedzi na temat szczegółów polityki testowania na zwierzętach.

Ale teraz wszystko zostało rozwiązane, ponieważ firma przeszła proces certyfikacji jako wolna od okrucieństwa za pośrednictwem Cruelty Free International Leaping Bunny Program! Aby uzyskać zatwierdzenie, "Garnier musiał uzyskać deklarację od ponad 500 dostawców, którzy pozyskują ponad 3000 różnych składników z całego świata".

To OGROMNE zwycięstwo dla ruchu cruelty-free i mam nadzieję, że więcej marek L'Oreal pójdzie w ślady Garniera.

Garnier jest * wolny od okrucieństwa

Garnier potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Garnier jest Cruelty-Free.

*Garnier jest własnością L'Oreal, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala niektórym swoim markom na testowanie na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, co ci odpowiada, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że L'Oreal jest właścicielem Garnier.

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Firma Garnier potwierdziła jednak, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, w związku z czym nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Garnier nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Garnier nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z ich strony internetowej z oświadczeniami wegańskimi Garnier.

Jak sprawdzić, które produkty Garnier są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Garnier są wyraźnie oznaczone na opakowaniach. Na opakowaniach można znaleźć logo lub znaczek "Vegan Formula".

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Garnier, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedziała na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Garniera jako marki wolnej od okrucieństwa i wegańskiej, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!


Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl