Czy kosmetyki Smashbox (Estee Lauder) są wegańskie i wolne od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Smashbox można znaleźć na smashbox.com, Sephora, Ulta i Amazon.

Smashbox jest * wolny od okrucieństwa

Smashbox potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Smashbox jest *Cruelty-Free.

*Smashbox jest własnością Estee Lauder, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala niektórym swoim markom na testowanie na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, z czym czujesz się komfortowo, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że Estee Lauder jest właścicielem Smashbox.

Poniżej znajduje się aktualna informacja na stronie internetowej Smashbox:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Smashbox potwierdził, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Smashbox nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Smashbox nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Smashbox są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Smashbox są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Wegańska lista produktów Smashbox

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Smashbox, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniżej znajduje się lista produktów Smashbox, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Możesz również dowiedzieć się, które z ich produktów są wegańskie na stronie internetowej Smashbox.

Podkłady

 • Crystalized Photo Finish Primer Water
 • Odżywcze serum podkładowe do twarzy
 • Podkład krystalizujący Photo Finish
 • Photo Finish Fresh Setting Powder
 • Photo Finish Even Skintone Primer
 • Photo Finish Foundation Primer
 • Photo Finish Foundation Primer Light
 • Photo Finish Mattify Primer Stick
 • Photo Finish Pore Minimizing Primer
 • Photo Finish Primerizer
 • Photo Finish Primer Water
 • Podkład Photo Finish Protect SPF 20
 • Photo Finish Radiance Primer
 • Photo Finish Reduce Redness Primer
 • Photo Finish Vitamin Glow Primer
 • Photo Finish Weightless Setting Spray

Podkład, krem BB + CC, korektor

 • Halo Healthy Glow All-In-One Tinted Moisturizer Broad Spectrum SPF 25
 • Photo Finish Fresh Setting Powder
 • Podkład nawilżający Studio Skin 24 Hour Wear
 • Korektor Studio Skin
 • 24-godzinny korektor Studio Skin Flawless

Róż + kontur + rozświetlacz

 • O-Glow

Usta

 • Pomadka Always On Cream to Matte
 • Błyszczyk Angeles Extra Shine
 • O-Gloss
 • O-Plump

Oczy i brwi

 • 24-godzinna baza pod cienie
 • Always on Liquid Liner
 • Brow Tech To Go

Inne

 • Płyn do czyszczenia pędzli Camera Ready

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.


Gdzie produkowane są produkty Smashbox?

Próbowałam zapytać Smashbox, gdzie produkowane są ich produkty, ale nie ujawnili mi tej informacji.

"SmashBox, marka The Estée Lauder Companies Inc., prowadzi działalność w ponad 150 krajach i terytoriach na całym świecie. Jako organizacja globalna, nasze produkty są wytwarzane w różnych zakładach na całym świecie. Możesz mieć pewność, że niezależnie od miejsca produkcji, wszystkie nasze zakłady stosują rygorystyczne praktyki produkcyjne i przestrzegają naszych globalnych procedur i zasad zapewniania jakości".

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Smashbox, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, podając politykę pozyskiwania miki przez ich spółkę macierzystą, Estee Lauder.

Estee Lauder twierdzi, że ich mika jest pozyskiwana na całym świecie i współpracują z organizacjami pozarządowymi w celu poprawy warunków życia, w których praca dzieci jest szeroko rozpowszechniona w przemyśle miki.

Nie jest jednak jasne, skąd wydobywana lub pozyskiwana jest ich mika i w jaki sposób śledzą lub audytują, aby upewnić się, że nie była zaangażowana praca dzieci.

"Estée Lauder Companies opracowuje formuły z użyciem miki, która jest pozyskiwana na całym świecie. Chociaż nasze łańcuchy dostaw składników są złożone i wielowarstwowe, ELC aktywnie współpracuje z lokalną organizacją pozarządową Bachpan Bachao Andolan (obecnie Kailash Satyarthi Children's Foundation lub KSCF), aby pomóc w rozwiązaniu problemu pracy dzieci w przemyśle wydobywczym miki poprzez promowanie edukacji jako alternatywy dla pracy dla dzieci w społecznościach pozyskujących mikę. Więcej informacji można znaleźć w naszym Raporcie CR".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Smashbox jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl