Czy Bioderma (NAOS) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Bioderma NIE jest Cruelty-Free!

Bioderma zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto Bioderma jest własnością NAOS

, spółki matki, która NIE jest cruelty-free.

Polityka Biodermy dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Biodermy podano politykę firmy macierzystej NAOS dotyczącą testów na zwierzętach, gdzie NAOS twierdzi, że przestrzega przepisów i nie przeprowadza testów na zwierzętach podczas opracowywania swoich produktów.

Jednak, gdy dalej czytasz ich oświadczenie o testach na zwierzętach, stwierdza się, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach i "szanuje lokalne przepisy." - , gdzie "chińskie władze przeprowadzają dodatkowe testy w chińskich laboratoriach państwowych na zasadzie losowej" i nie mają na to wpływu.

To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Biodermy:

Czy Bioderma jest sprzedawana w Chinach?

Tak. Bioderma twierdzi, że ich produkty są sprzedawane na rynku chińskim.

Dodatkowo znalazłam chińską stronę Biodermy, która również świadczy o tym, że marka sprzedaje się w Chinach.

Produkty Biodermy są sprzedawane w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są nadal wymagane przez prawoWysłałam

również e-mail do Biodermy z pytaniem, czy sprzedają swoje kosmetyki w Ch

inach.

Bioderma odpowiedziała i potwierdziła, że ich kosmetyki są rzeczywiście sprzedawane w Chinach stwierdzając,

"Dziękujemy za zainteresowanie firmą Bioderma.

Przy tworzeniu swoich produktów kosmetycznych Bioderma nie testuje na zwierzętach. Ponadto, każdy produkt respektuje rygorystyczną tabelę receptur, gwarantując największe bezpieczeństwo dermatologiczne.

Bioderma sprzedaje niektóre produkty w Chinach i możemy zapewnić, że nie były one testowane na zwierzętach i nigdy nie będą.

Jednakże władze chińskie mogą samodzielnie zdecydować o testowaniu produktów kosmetycznych przed dopuszczeniem ich do sprzedaży w swoim kraju. Nie ingerujemy jednak w żaden sposób w ten proces i nie jest to w żadnym wypadku nasza wola, w nasze wartości ani nasza odpowiedzialność."

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

NAOS i Bioderma podają to również w swoich oświadczeniach dotyczących testów na zwierzętach:

"Obecnie Chiny całkowicie reorganizują swoje przepisy kosmetyczne, a prawie ostateczna wersja CSAR (Cosmetic Supervision and Administration Regulation) przewiduje, że produkty ze zgodną Oceną Bezpieczeństwa - bardzo zbliżoną do standardu europejskiego - nie będą już wymagały testów na zwierzętach.

Jesteśmy pewni, że wkrótce

nasze Oceny Bezpieczeństwa będą wystarczające w oczach chińskich władz, aby całkowicie wyeliminować ich potrzebę losowego testowania naszych produktów na zwierzętach."

Zauważcie, jak mówią: "jesteśmy pewni, że wkrótce nasze Safety Assessments będą wystarczające" - to zdecydowanie krok we właściwym kierunku. I cieszę się, że Bioderma i NAOS przyznają, że ich Safety Assessments będą spełniać chińskie standardy, ale niestety nie jest to wystarczające, aby zakwalifikować ich kosmetyki do zwolnienia z testów na zwierzętach w Chinach w tym czasie

.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Bioderma i NAOS) jest nadal prawnie zobowiązana do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Bioderma zdecydowała się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Bioderma może nie prowadzić tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy firmy Bioderma za wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie

sprzedawać swoich produktów w Chinach z powodu obowiązujących tam przepisów dotyczących testów na zwierzętach. Niestety, Bioderma odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Bioderma nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Bioderma posiada certyfikat Cruelty-Free?

Bioderma nie posiada certyfikatu "cruelty-free" przyznawanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Bioderma nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Biodermy w tym zakresie.

Czy Bioderma jest własnością firmy macierzystej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Bioderma jest własnością NAOS, firmy macierzystej, która nadal prowadzi testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie marek wolnych od okrucieństwa, których właścicielami są korporacje macierzyste przeprowadzające testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Bioderma NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, NAOS.

Czy Bioderma jest wolna od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Bioderma musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uznamy Biodermy za markę cruelty-free.

Obecnie Bioderma znajduje się na naszej Liście marek do unikania - Animal Tested.

Czy Bioderma jest wegańska?

Bioderma nie twierdzi, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Bioderma bierze udział w testach na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Biodermę było wegańskie.

"Jednak niektóre z naszych produktów zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego, takie jak produkty pszczele, takie jak mleczko pszczele czy propolis z ula lub plankton morski.

W przypadku każdego z tych składników upewniamy się o doskonałej identyfikowalności, odpowiedzialnym i etycznym charakterze łańcuchów dostaw oraz sprawdzamy ich jakość, powtarzalność i czystość. Aby dopełnić tych wymogów, nie używamy żadnych surowców, które pochodzą z gatunków zwierząt lub roślin chronionych Konwencją Waszyngtońską (CITES) lub które spowodowały śmierć zwierzęcia."

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Biodermy

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych dla wegan opcji, które są podobne do Biodermy:

  • The Ordinary *własność Estee Lauder - 100% Vegan
  • Derma E - 100% Vegan
  • Dermalogica *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie
  • Bliss - niektóre opcje wegańskie
  • Murad *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie

Lub sprawdź naszą listę cruelty-free & vegan micellar cleansing water!


Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl