Czy Nourish Organic jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

Nourish Organic jest wolne od okrucieństwa

Nourish Organic potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Nourish Organic jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Nourish na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Nourish Organic potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku, niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Nourish Organic nie jest w 100% wegański

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Nourish Organic, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Nourish Organic są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Nourish Organic są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty firmy?

Kiedy zapytałem Nourish Organic, gdzie ich produkty są produkowane, powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze prodcuty są produkowane w USA".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Nourish Organic jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl