Czy Lubriderm jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Lubriderm to opracowana przez dermatologów marka produktów do pielęgnacji skóry, znana z nawilżających balsamów do ciała, ale czy Lubriderm jest cruelty-free?

Czy Lubriderm jest cruelty-free?

Lubriderm NIE jest cruelty-free. Lubriderm płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto Lubriderm jest własnością Johnson & Johnson, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka firmy Lubriderm dotycząca testów na zwierzętach

Po zbadaniu statusu Lubriderm jako firmy wolnej od okrucieństwa, nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o oficjalnej polityce firmy dotyczącej testów na zwierzętach w dowolnym miejscu na ich stronie internetowej, co nigdy nie jest dobrym znakiem.

Wysłałem więc do marki e-mail z pytaniem, czy którykolwiek z jej produktów, składników lub formuł jest testowany na zwierzętach przez samą firmę lub zlecany stronie trzeciej do testowania w jej imieniu, lub przez któregokolwiek z jej dostawców. W odpowiedzi napisano,

"Całkowicie rozumiemy Twoje obawy i chcemy, abyś czuł się pewnie z marką, której używasz i której ufasz. Faktem jest, że Lubriderm® nie przeprowadza testów naszych produktów na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie, z wyjątkiem sytuacji, w których wymagają tego rządy lub przepisy prawa. Możemy zapewnić, że nigdy nie pójdziemy na kompromis w kwestii jakości lub bezpieczeństwa naszych produktów".

Lubriderm twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach, "z wyjątkiem sytuacji, w których wymagają tego rządy lub przepisy prawa".

Niestety oznacza to, że Lubriderm zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, a marka może sprzedawać swoje produkty w krajach, w których testy na zwierzętach są obowiązkowe.

W Stanach Zjednoczonych, UE, Kanadzie i większości części świata firmy nie muszą testować bezpieczeństwa swoich produktów na zwierzętach. Lubriderm niestety prowadzi działalność w niektórych częściach świata (być może w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo dla większości importowanych kosmetyków) lub w niektórych przypadkach, które wymagają od nich testowania na zwierzętach.

Dostępne informacje na temat polityki Lubriderm w zakresie testów na zwierzętach są bardzo ograniczone, ale ze względu na ich oświadczenie, że produkty Lubriderm są testowane na zwierzętach, gdy wymaga tego rząd lub prawo, wystarczy, abyśmy sklasyfikowali Lubriderm jako markę, która nie jest wolna od okrucieństwa.

Podsumowanie: Lubriderm NIE jest cruelty-free!

Lubriderm zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo. Dlatego nie uważam Lubriderm za markę wolną od okrucieństwa.

Lubriderm znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Lubriderm jest wegański?

Ponieważ nie uznalibyśmy marki Lubriderm za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uznalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Lubriderm za wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Lubriderm

Szukając wolnej od okrucieństwa opcji dla Lubriderm, oto kilka naszych rekomendacji:

  • Acure - 100% wegański
  • Derma E - 100% wegański
  • Hempz - 100% wegańskie
  • Weleda - niektóre opcje wegańskie
  • Skinfix - kilka opcji wegańskich

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl