Ćwiczenie Wysoki

W wysoko ocenianym filmie dokumentalnym BBC,

"Przyjemność i ból"

. Dr Michael Mosley przepytał tłumy w Europie na temat rzeczy, które, jak wskazywałby tytuł, dawały im odczucie przyjemności lub odczucie bólu.

Uzyskano bardzo różnorodne odpowiedzi: niektórzy wskazywali, że przyjemność sprawia im zabawa miękkim woskiem, skok na bungee czy jedzenie najostrzejszych na świecie papryczek chilli. W podsumowaniu dokumentu stwierdzono, że w pierwszej trójce katalizatorów przyjemności znalazły się: czekolada na trzecim miejscu, seks na drugim i spędzanie czasu z bliskimi na pierwszym.

Choć wyniki nie są specjalnie zaskakujące, wszystkie trzy najlepsze zachowania związane z przyjemnością miały jedną wspólną cechę: zapomnij o dietach, zapomnij o antydepresantach... każda kategoria przyjemności może być wzmocniona poprzez proste ćwiczenia.

Jedzenie czekolady jest zdecydowanie przyjemne, ale ile razy zdarzyło nam się zjeść więcej niż jeden lub dwa kwadraciki, bo była po prostu tak dobra? Czekolada plasuje się na trzecim miejscu pod względem przyjemności, ale wiąże się z nią wysokie ryzyko nadmiernego objadania się, co może prowadzić do poczucia winy i deprecjacji. Nie obawiaj się, spożycie kalorii może być łatwo zniwelowane przez godzinny spacer na świeżym powietrzu. Przy szybkim tempie można spalić kalorie równoważne 50g tabliczce czekolady. Jeśli zależy Ci na utracie wagi, nadal będziesz musiał spalać więcej kalorii niż zużywasz, więc zostań na dłuższym dystansie lub, najlepiej, dodaj do tego jogging. To rozsądne wyważenie proporcji.

A jak ćwiczenia mogą wpłynąć na czas spędzony z bliskimi? Naukowcy z Bond University w Australii odkryli, że kobiety, które podejmowały regularne, umiarkowane ćwiczenia aerobowe, wykazywały znacznie niższy poziom negatywnych stanów nastroju, dzięki czemu były ogólnie szczęśliwszymi osobami w swoim otoczeniu. Wykazano również, że sporty zespołowe przyczyniają się do zwiększenia poczucia przynależności jednostki, pomagając jej docenić swoją wartość jako części grupy oraz tworząc bliskość i koleżeństwo z innymi graczami. Dlaczego więc nie wybrać się z rodziną do parku i nie zmierzyć się ze sobą w towarzyskim meczu piłki nożnej?

Fitnessu, Sportu i Żywienia zaleca, aby zdrowe osoby dorosłe wykonywały co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń sercowo-naczyniowych o umiarkowanej intensywności. To około trzydziestu minut ćwiczeń dziennie, aby doświadczyć poprawy w najlepszych, najprzyjemniejszych aspektach swojego życia.

Powiedziałbym, że to dobrze spędzony czas!

#TopTip: Sprawdź Fresh-Picked Olive Leaf Extract raz dziennie w kapsułkach dla wsparcia zdrowego układu sercowo-naczyniowego, w tym utrzymania normalnego poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi u zdrowych osób.

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl