Czy Nivea (Beiersdorf) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Nivea NIE jest Cruelty-Free!

Nivea zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, kiedy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach.

Ponadto, właścicielem Nivea jest Beiersdorf, korporacja macierzysta, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Nivea dotycząca testów na zwierzętach

Naswojej stronie internetowej Nivea twierdzi, że nie przeprowadza żadnychtestów na zwierzętach na swoich produktach lub składnikach, chyba że jest to wymagane przez prawo.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający to, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Nivea:

Mają również link, gdzie można przeczytać więcej o 'Commitment Against Animal Testing' firmy Nivea, gdzie przechodzą do stwierdzenia chińskich przepisów dotyczących testów na zwierzętach.

Polityka podająca chińskie przepisy dotyczące testów na zwierzętach zazwyczaj sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Nivea jest sprzedawana w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty Nivea są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z chińskiej strony internetowej Nivea:

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że Nivea wybrała tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Nivea) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Nivea zdecydowała się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Nivea może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy firmy Nivea za wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Nivea odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Nivea nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Nivea posiada certyfikat cruelty-free?

Nivea nie posiada żadnego certyfikatu wolnego od okrucieństwa wydanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Nivea nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń Nivea w tym zakresie.

Czy Nivea jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad "cruelty-free"?

Tak. Właścicielem Nivea jest Beiersdorf, korporacja macierzysta, która nadal prowadzi testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Nivea NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, Beiersdorf.

Czy Nivea jest wolna od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Nivea musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uważamy Nivea za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Nivea znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Nivea jest wegańska?

Nivea twierdzi, że oferuje pewne "wegańskie" opcje, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Nivea angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Nivea jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Nivea:

Szukając wolnej od okrucieństwa opcji dla Nivea, oto kilka naszych rekomendacji:

  • Alba Botanica - kilka opcji wegańskich
  • Everyone - 100% Vegan
  • Avalon Organics - kilka wegańskich opcji, sprawdź etykiety
  • Hempz - 100% wegańskie
  • St. Ives *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl