Norbert Karczewski
Redakcja mocpierzgi.pl
Z dobrym skutkiem pyłek jest stosowany u wszystkich osób, które mają problem z rozległą miażdżycą. Działanie jego będzie się odnotowywać nawet u pacjentów, którzy nie reagują na leki przeciwmiażdżycowe. Jest on w stanie skutecznie zmniejszyć poziom lipidów, unormować cholesterol. U osób, które regularnie przyjmują pyłek widać zwiększenie się poziomu dobrego cholesterolu a ten zły zostaje obniżony. Poziom trójglicerydów również się zmniejsza. Systematyczne spożywanie pyłku będzie w stanie normować arytmię i przywraca dobre tętno. W badaniach jakie były prowadzone na suchym pyłku udało się ocenić, że zwiększa się dzięki niemu poziom limfocytów, gamma globulin, białek krwi u tych osób, którzy otrzymują pyłek w stosunku do tych, które takiego pyłku nie dostają.
Każda osoba, która ma stale problem z wątrobą i jej przewlekłe stany zapalane, toksyczne czy pourazowe schorzenia powinna włączyć do suplementacji pyłek. Jeśli normy ALT, ASP czy GGTP są podwyższone to w takiej sytuacji szybko powinno się zastosować pyłek, ponieważ może się stać istotnym wsparciem dla naszego organizmu. Spożywanie pyłku wykazuje ochronne działanie na wątrobę także w czasie kuracji lekami, które mogą wpływać niekorzystnie na wątrobę. Tych leków jest bardzo dużo, a często dawka lecznicza i toksyczna leżą obok siebie. Dlatego to co pochodzi z natury może się okazać dla nas znaczenie lepsze.
Udało się wykazać, że pyłek w działaniu będzie skuteczniejszy niż leki zawierając wyciąg z ostropestu plamistego. Jeśli chcemy wspomagać nasza wątrobę to doskonałe efekty będzie można uzyskać stosując oba te składniki. W badaniach laboratoryjnych na zwierzętach udało się udowodnić, że podawanie pyłku razem z alkoholem nie uszkodzi miąższu wątroby jak czyni to sam alkohol.
Anemia jest problemem, który nie dotyczy wyłącznie dzieci. Jeśli ktoś chce sobie z nią poradzić właśnie powinien stawiać na pyłek pszczeli, ponieważ trudno o drugi środek, który będzie tak skutecznie z anemią sobie radził. Żelazo z roślin przyswaja się jedynie w kilkunastu procentach, z mięsa do 40% a z pyłku aż w 90%. Już miesiąc kuracji pyłkiem może sprawić, że poziom hemoglobiny znacząco się poprawi. Jeśli dołączy się do suplementacji dawki witaminy C można oczekiwać, że te efekty będą jeszcze lepsze.
Wiele osób zmaga się ze złym funkcjonowaniem jelit. Dlatego właśnie warto będzie postawić na przyjmowanie pyłku, ponieważ wspiera on organizm w przypadku trudnych do pokonania zaparć, powstrzymuje działanie składników, które mogą powodować rozwój komórek nowotworowych.
Redakcja mocpierzgi.pl