Czy Vanicream jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Vanicream cruelty-free w Target, Walmart i na Amazon.

Vanicream jest wolny od okrucieństwa

Vanicream potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Vanicream za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie Vanicream na temat polityki testowania na zwierzętach:

Ponadto, kiedy dotarłem do Vanicream, aby zapytać o ich politykę testowania na zwierzętach, Vanicream stwierdził w odpowiedzi na e-mail:

"Rzeczywiście żądamy dokumentacji od wszystkich naszych dostawców składników potwierdzających, że nie testują oni na zwierzętach. Nie pozwalamy, aby nasze produkty były testowane na zwierzętach".

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Vanicream potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Pharmaceutical Specialties nie sprzedaje naszych produktów w Chinach".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Vanicream jest w 100% wegański

Vanicream potwierdza, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi mailowej, którą otrzymałam od Vanicream, gdy zapytałam, czy wszystkie ich produkty są wegańskie:

"Z przyjemnością dzielimy się, że wszystkie nasze produkty są uznawane za wegańskie. Nie używamy w naszych produktach składników pochodzących od zwierząt ani nie testujemy na zwierzętach."

Polityka "Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Vanicream?

Zapytałem Vanicream, gdzie produkowane są ich produkty i powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane na miejscu w Rochester, MN1 Mamy tylko naszą jedną lokalizację do produkcji, wytwarzania i wysyłki".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem Vanicream, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci i odpowiedzieli stwierdzając,

"Mika jest używana w naszym płynie do mycia twarzy. Dostawca tego składnika dostarczył nam znaczną ilość dokumentacji stwierdzającej, że mika jest wydobywana w sposób "odpowiedzialny" zarówno pod względem środowiskowym, jak i ludzkim."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Vanicream jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja mocpierzgi.pl