Czy Eve Lom jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Eve Lom NIE jest Cruelty-Free!

Firma Eve Lom dopuszcza testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

2022 Aktualizacja! Eve Lom twierdzi, że nie prowadzi już sprzedaży w Chinach. Obecnie ponownie weryfikuję twierdzenia i zobowiązania Eve Lom w zakresie cruelty-free.

Polityka Eve Lom dotycząca testów na zwierzętach

Eve Lom stwierdza na swojej stronie internetowej, "Eve Lom nie testuje na zwierzętach i nigdy nie prosi innych, aby robili to w jej imieniu. Jednakże, jeśli organ międzynarodowy zażąda takich testów w celu oceny bezpieczeństwa lub regulacji prawnych, niestety jest zobowiązany do ich wykonania."

Oświadczenie Eve Lom w sprawie testów na zwierzętach

Zasady mówiące o tym, że "jeśli władze międzynarodowe zażądają takich testów", zazwyczaj oznaczają, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Ponieważ większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych jest prawnie zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Czy Eve Lom jest sprzedawana w Chinach?

2022 Aktualizacja! Eve Lom twierdzi, że ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach. W odpowiedzi na e-mail, Eve Lom powiedziała mi, że sprzedają swoje produkty tylko online, a następnie wysyłają je do klientów w Chinach.

Dlatego Eve Lom nie jest zobowiązana do testowania na zwierzętach, jeśli sprzedają tylko online i wysyłają do Chin.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi e-mailowej, którą otrzymałem od Eve Lom, gdy zapytałem, czy ich produkty są sprzedawane w Chinach:

"Nie testujemy na zwierzętach, wysyłamy do Chin, ale oni nie muszą testować naszych składników, ponieważ nie sprzedają ich w Chinach, my je tam tylko wysyłamy".

Polityka Cruelty-Free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free.

Czy Eve Lom posiada certyfikat Cruelty-Free?

Eve Lom nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Eve Lom nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie uzasadnia zobowiązań i twierdzeń Eve Lom w zakresie cruelty-free.

Czy Eve Lom jest wolna od okrucieństwa?

Eve Lom pozwala, aby jej produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uznamy Eve Lom za markę cruelty-free.

Obecnie Eve Lom znajduje się na naszej Liście marek do unikania - Animal Tested.

Czy Eve Lom jest wegańska?

Eve Lom twierdzi, że oferuje pewne "wegańskie" opcje, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Eve Lom angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Eve Lom jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Zauważyłam również, że Sephora wymienia niektóre produkty Eve Lom w swojej kategorii "Vegan Skincare", ale zauważ, że Eve Lom NIE jest cruelty-free. Produkty Eve Lom są testowane na zwierzętach.

Sephora oznacza produkty jako "wegańskie", kiedy są one stworzone bez żadnych składników zwierzęcych lub produktów ubocznych. Ale "wegańskie" kosmetyki powinny również uwzględniać to, czy produkty lub ich składniki były testowane na zwierzętach, gdziekolwiek na świecie.

Cruelty-Free Alternatives to Eve Lom:

Szukasz przełączenia na marki cruelty-free? Oto kilka cruelty-free i vegan-friendly opcji, które są podobne do Eve Lom:

  • KYPRIS - w 100% wegański
  • Aesop - 100% wegański
  • Dr. Dennis Gross - niektóre opcje wegańskie
  • Omorovicza - niektóre opcje wegańskie
  • Dr. Barbara Sturm - niektóre opcje wegańskie

Lub sprawdź naszą listę najlepszych wegańskich luksusowych marek do pielęgnacji skóry!

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl