Lista bezlanolinowych i w 100% wegańskich kremów do brodawek sutkowych

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Większość dostępnych na rynku kremów do pielęgnacji i pielęgnacji brodawek sutkowych zawiera lanolinę, substancję woskową pozyskiwaną z wełny owczej.

Oznacza to, że większość reklamowanych balsamów do sutków nie jest niestety przyjazna dla wegan.

Tak więc rozpoczęły się moje poszukiwania kremu do brodawek sutkowych, który nie zawiera lanoliny i jest w 100% wegański, aby pomóc w leczeniu suchych, podrażnionych, popękanych i obolałych brodawek sutkowych podczas karmienia piersią.

Udało mi się znaleźć cztery opcje wegańskich balsamów pielęgnacyjnych, które są wolne od lanoliny i innych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego (takich jak wosk pszczeli).

Wszystkie są bezpieczne do stosowania podczas karmienia piersią i miejmy nadzieję, że złagodzą wszelkie dolegliwości, oferując jednocześnie wegańskie i wolne od okrucieństwa rozwiązanie!

Earth Mama - Wegańskie masło do sutków ($13,99)

Oryginalne masło do sutków Earth Mama jest jednym z najbardziej lubianych i polecanych organicznych kremów pielęgnacyjnych, ale zawiera organiczny wosk pszczeli, co sprawia, że nie jest wegańskie. Dobra wiadomość jest taka, że Earth Mama wyszła z wersją kremu do sutków bez wosku pszczelego i w 100% wegańską! Wegańska wersja jest w fioletowym (nie różowym) opakowaniu, więc upewnij się, że kupujesz ten właściwy! Wegański krem do brodawek sutkowych Earth Mama zawiera składniki organiczne i posiada certyfikat Non-GMO Project Verified.


Attitude - krem na brodawki sutkowe (15$)

Attitude ma duży wybór wegańskich produktów dla kobiet w ciąży i karmiących, w tym bezzapachowy i w 100% wegański balsam do pielęgnacji sutków, stworzony z naturalnych składników roślinnych.


SheaMoisture - Raw Shea Cupuaçu Mommy Soothing Nursing Balm (8$)

SheaMoisture Mommy Soothing Nursing Balm jest cruelty-free* i sprawdziłam składniki na ich stronie internetowej i okazuje się, że jest również wegański! Wolny od wosku pszczelego i lanoliny. Krem do brodawek sutkowych zawiera amazońskie Cupuaçu, roślinny substytut lanoliny.

*Uwaga: SheaMoisture jest cruelty-free, ale należy do Unilever, korporacji macierzystej, która NIE jest cruelty-free.


Frida Mom - Lanolin-Free No-Mess Nipple Balm (13$)

Frida Mom, twórca jednych z najlepszych kosmetyków do pielęgnacji brodawek sutkowych, oferuje wegański, bezlanolinowy balsam do brodawek sutkowych z aplikatorem nie pozostawiającym śladów. Podczas potwierdzania, czy ten produkt jest wegański, firma powiedziała mi: "nie sądzimy, aby jakiekolwiek produkty pochodzenia zwierzęcego zostały użyte w tym produkcie."


Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się więcej wolnych od okrucieństwa i wegańskich kremów do sutków, ale do tego czasu mam nadzieję, że ta krótka lista opcji okazała się pomocna!

Więcej wegańskich poradników o macierzyństwie do sprawdzenia:

  • 10+ funkcjonalnych i szykownych wegańskich skórzanych toreb na pieluchy
  • 7 wegańskich i wolnych od okrucieństwa kremów dla niemowląt

Autor

Natalia Wójcik

Redakcja mocpierzgi.pl