4 miodowe sposoby na piękną skórę

Wszyscy wiemy, że miód jest pyszny na grzankach, ale czy wiesz, że jest on również jednym z oryginalnych produktów upiększających na świecie? Dowiedz się dlaczego, stosując te trzy miodowe sztuczki upiększające.

1. Żegnaj, trądziku!
Niektóre miód ma naturalne właściwości antybakteryjne i może pomóc z bakteriami, które prowadzą do powstawania wyprysków. W niektórych przypadkach wykazano również, że specjalistyczny miód antybakteryjny przyspiesza wzrost nowej, zdrowej tkanki! Miód Manuka o klasie UMF z Nowej Zelandii jest niezależnie testowany i oceniany pod kątem siły działania. Wypróbuj domową maseczkę upiększającą z użyciem Comvita Manuka Honey i pozostaw na 15-20 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Nie używaj miodu stołowego na uszkodzoną skórę (antybakteryjny miód medyczny jest napromieniowany i nadaje się do stosowania na rany, dowiedz się więcej na dermasciences.com), przerwij stosowanie, jeśli wystąpi podrażnienie, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem w przypadku chorób skóry.

2. Smoczek na oparzenia słoneczne
Zrób mieszankę z połowy miodu i połowy naturalnego żelu aloesowego i delikatnie wklep w poparzoną słońcem skórę. Pozostawić mieszaninę na noc, lub jeśli martwisz się o uzyskanie arkuszy lepki następnie tak długo, jak to możliwe przed snem. Staraj się szukać miodu filtrowanego, aby nie był on ziarnisty i nie podrażniał skóry. W Comvita filtrujemy miód przez serię do sześciu drobnych filtrów, ostatecznie przez oczka o wielkości 100 µm (mikrometrów). W ten sposób eliminujemy poważne zanieczyszczenia, w tym ciała pszczół lub ich części, resztki z ula, w tym trawę, gałązki i kamienie oraz wosk pszczeli. Do większych zastosowań, takich jak to, wypróbuj nasz UMF 5+ Miód Manuka.

3. Złuszczanie
Dodaj pół filiżanki sody oczyszczonej do jednej filiżanki miodu, aby uzyskać niesamowity środek złuszczający. Wmasuj go w skórę za pomocą gąbki lub luffy podczas brania prysznica i przygotuj się na najbardziej miękką, gładką i słodką skórę w historii!

mmiód

4. Tonizująca maseczka do twarzy
Napnij i rozjaśnić swoją twarz z tego miodu twarzy maski, które można whip up z trzech składników z Twojej kuchni. Połącz jedno białko jajka, jedną łyżeczkę soku z cytryny i jedną łyżeczkę miodu, a następnie delikatnie wymieszaj. Nałóż na twarz i pozostaw do wyschnięcia (20-30 minut). Spłucz ciepłą wodą. Twoja twarz poczuje się świeżo i przyjemnie, a skóra nabierze blasku.

Czy masz jakieś pomysłowe zastosowania miodu poza kuchnią?

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl