Czy St. Tropez jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty cruelty-free St. Tropez można znaleźć w Sephora, Ulta, Boots i na Amazon.

St. Tropez jest wolny od okrucieństwa

St. Tropez potwierdza, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że St. Tropez jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej St. Tropez na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma St. Tropez potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

St. Tropez nie jest w 100% wegańskie

Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku St. Tropez, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej St. Tropez na temat jej wegańskich roszczeń:

Ponadto, St. Tropez stwierdza na swojej stronie "Sustainability", "do 2022 roku wszystkie nasze produkty będą Vegan friendly (obecnie 96% jest*)".

Jak sprawdzić, które z produktów St. Tropez są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty St. Tropez są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Zobacz poniżej, aby zapoznać się z przykładem.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem St. Tropez, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Wszystkie produkty są etycznie produkowane i pozyskiwane". [...]"Mamy również rutynowe audyty, a wszyscy dostawcy przestrzegają ustalonych zasad i procedur stworzonych przez naszą główną firmę PZ Cussons."

St. Tropez twierdzi, że wszystkie ich produkty są produkowane w sposób etyczny, ale nie odniósł się konkretnie do tego, skąd pochodzi ich mika i jak przeprowadzają audyt lub śledzą, aby zapewnić, że w wydobycie ich miki nie była zaangażowana praca dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status St. Tropez jako produktu wolnego od okrucieństwa i wegańskiego, a wybierając razem produkty cruelty-free, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl