Czy Radius jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Radius cruelty-free można znaleźć w sklepach Target, Walmart, iHerb oraz Amazon.

Radius jest wolny od okrucieństwa

Firma Radius potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo.

Według naszych standardów, uważamy, że Radius jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy informacji o polityce firmy Radius w zakresie testów na zwierzętach:

Polityka Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Ale Cruelty-Free jest generalnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj też, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Radius nie jest w 100% wegański

Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Radius, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Radius są wegańskie?

Wszystkie pasty do zębów firmy Radius są wegańskie, a ich nici dentystyczne bez jedwabiu również są wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy informacji o tym, co obecnie znajduje się na stronie internetowej firmy Radius na temat jej wegańskich deklaracji:

Polityka Wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego używane w produktach do higieny jamy ustnej to gliceryna pochodzenia zwierzęcego, wosk pszczeli i produkty z jedwabiu.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasem jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty firmy Radius?

Radius podaje na swojej stronie internetowej, "made in USA"


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Radiusa jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl