Czy produkt Barry M jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Barry M cruelty-free można znaleźć na Amazon, ASOS, Superdrug i Boots.

Barry M jest wolny od okrucieństwa

Barry M potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Barry M jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu oficjalnego oświadczenia firmy Barry M dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków nadal będzie wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Firma Barry M potwierdziła jednak, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie prowadzimy sprzedaży w Chinach kontynentalnych".

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak Cruelty-Free oznacza, że produkty nie są testowane na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Barry M jest w 100% wegański

2021 Aktualizacja: Barry M jest teraz oficjalnie w 100% wegańska! W zeszłym roku Barry M twierdziło, że 97% ich produktów jest wegańskich i że pracują nad zmianą składu pozostałych produktów, aby stały się wegańskie. Z radością mogę się podzielić informacją, że właśnie to zrobili! Barry M jest teraz w 100% wegański.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnej strony internetowej Barry M, która informuje o ogłoszeniu 100% weganizmu:

Polityka Wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Barry M?

Powiedziano mi: "Nasze produkty są wytwarzane w naszym magazynie w Wielkiej Brytanii". Jednak na kilku produktach na ich stronie internetowej zauważyłam napis "Made in China".

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Barry M, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Nasza mika i perły zawierające mikę (w DD, FGD) pochodzą ze zrównoważonego wydobycia miki i nie wiąże się z tym praca dzieci. Poniżej załączamy informacje na ten temat".

Firma Barry M przesłała mi kilka dokumentów od swoich dostawców miki, w których opisano, w jaki sposób zapewniają oni, że ich mika jest wydobywana bez udziału pracy dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Barry M jako firmy cruelty-free i wegańskiej, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Autor

Karol Michalski

Redakcja mocpierzgi.pl