Czy produkty Seventh Generation (Unilever) są wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty wolne od okrucieństwa Seventh Generation można znaleźć w Walmart, Target, CVS, Well.ca i na Amazon.

Seventh Generation jest * wolny od okrucieństwa

Seventh Generation potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Seventh Generation jest *Cruelty-Free.

*Siódma Generacja jest własnością Unilever, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala niektórym swoim markom na testowanie na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, z czym czujesz się komfortowo, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że Unilever jest właścicielem Seventh Generation.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia firmy Seventh Generation dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Seventh Generation potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Seventh Generation jest w 100% wegańska

Seventh Generation potwierdziła, że wszystkie jej produkty nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Należy jednak zauważyć, że Seventh Generation nie twierdzi, że ich produkty posiadają "certyfikat wegański", w którym ich składniki roślinne mogły być uprawiane przy użyciu nawozów pochodzenia zwierzęcego.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Seventh Generation na temat jej wegańskich produktów:

Doceniam zaangażowanie Seventh Generation w zachowanie pełnej przejrzystości wobec swoich klientów poprzez informowanie nas o wykorzystywaniu przez nich nawozu zwierzęcego.

Wierzę również, że jest to osobista decyzja, czy uważasz żywność pochodzenia roślinnego i składniki uprawiane przy użyciu odchodów zwierzęcych za "wegańskie", czy nie.

Staram się jednak promować i inspirować etyczny, ale praktyczny styl życia na moim blogu. A dla mnie, gdybym miała prześledzić źródło pochodzenia wszystkich moich produktów spożywczych i kosmetycznych, aby sprawdzić, czy były one uprawiane przy użyciu nawozów pochodzenia zwierzęcego, czy nie, byłoby to dla mnie niezrównoważone, aby nadal być weganką.

Dlatego też czuję się komfortowo wspierając i kupując od Seventh Generation, ponieważ nie używają oni składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Jeśli osobiście nie czujesz się komfortowo wspierając Seventh Generation, ponieważ używają nawozu zwierzęcego do uprawy swoich składników roślinnych, to też jest w porządku. Stworzyłem ten post, aby podzielić się dostarczonymi mi informacjami; to, co zrobisz z tymi informacjami, zależy wyłącznie od Ciebie!

Gdzie wytwarzane są produkty Seventh Generation?

"Produkujemy nasze produkty w zakładach, które wykorzystują nasze unikalne formuły i spełniają nasze rygorystyczne specyfikacje kontroli jakości. Zakłady te znajdują się głównie w Ameryce Północnej, aby zminimalizować nasz ślad węglowy spowodowany transportem. Niektóre z naszych produktów są wytwarzane w Kanadzie, Meksyku i Europie".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Seventh Generation jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Autor

Norbert Karczewski

Redakcja mocpierzgi.pl